GODNE WARUNKI DLA ZAPAŚNIKÓW - NASZE DZIAŁANIA - Nowa Energia

Idź do spisu treści

Menu główne:

GODNE WARUNKI DLA ZAPAŚNIKÓW

Opublikowany przez NE w INTERWENCJE I OSIĄGNIĘCIA · 24/8/2018 08:04:32
Tags: NE

Jan Słoninka biorąc czynny udział w sesjach Rady Gminy wielokrotnie zwracał uwagę i dopominał się o wsparcie sportu w naszej gminie. Jednym z aspektów były spartańskie i urągające  warunki, w jakich trenowali zapaśnicy. Poruszał kwestię wygospodarowania zapaśnikom „Wola Piast” jakiegoś godnego  lokum do prowadzenia treningów.
Wiadomym jest, że każda działalność sportowa, która angażuje młodzież chroni ją przed wieloma zagrożeniami. Nie sposób pojąć dlaczego Ci sportowcy byli tak wiele lat marginalizowani, a ich potrzeby niedostrzegane.

Nie mniej pracy w ten temat wkładał portal Wolanie.info, który był wytrwałym orędownikiem tematu. Staraniami Łukasza Banasia udało się przekonać mieszkańców, aby z funduszów sołeckich docenić  trud, wysiłek i sukcesy tej grupy.

Cieszymy się dziś, że ostatecznie udało się skłonić Wójta do tego, aby poważnie zainteresował się warunkami lokalowymi w jakich ci młodzi ludzie ćwiczą. Skutkiem tego obecnie przekazano sportowcom wybudowaną Halę.
Szkoda, że tak późno i pod taką presją ale dobrze, że temat doczekał się załatwienia. Pozostaje ufać, że jakość prac okaże się wyższa, niż szereg innych inwestycji.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego